2016. szept. 29. 18:59
1/1 anonim válasza:
1 mól 40 g
M= 40 g/mol
n=m/M = 0,92 / 40 = 0,023 mol
1 mol atom 6*10^23 db atomból áll.
A kalcium rendszáma 20, tehát 20 proton vagy egy atomban, az összes protonok száma 0,023*20*6*10^23 db
Az atommag protonokból és neutronokból áll, tömege mindkettőnek 1
Ha a tömegszáma 40 ebből a protonok száma 20 akkor a neutronok száma 40-20= 20
neutronok száma : 0,023*20*6*10^23 db
Az atomok semleges töltésűek, tehát amennyi proton(+) van az atommagban, ugyanannyi elektron(-) van az elektronhéjban is
elektronok száma : 0,023*20*6*10^23 db