Hány mol és hány db proton, neutron és elektron található 0,92 g Ca (40) izotópba?


2016. szept. 29. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:

1 mól 40 g

M= 40 g/mol

n=m/M = 0,92 / 40 = 0,023 mol


1 mol atom 6*10^23 db atomból áll.


A kalcium rendszáma 20, tehát 20 proton vagy egy atomban, az összes protonok száma 0,023*20*6*10^23 db


Az atommag protonokból és neutronokból áll, tömege mindkettőnek 1

Ha a tömegszáma 40 ebből a protonok száma 20 akkor a neutronok száma 40-20= 20

neutronok száma : 0,023*20*6*10^23 db


Az atomok semleges töltésűek, tehát amennyi proton(+) van az atommagban, ugyanannyi elektron(-) van az elektronhéjban is

elektronok száma : 0,023*20*6*10^23 db

2016. szept. 29. 20:07