Nem tudom h kell kiszamolni pls magyarazattal segitsetek :)



1


Hany mol 40/20 Ca atomban van 6*10^25 db proton?


2.

75,4% a 35/17 Cl es 24,6 % a 37/17 Cl

Mennyi a klor relativ atomtomege?


3.


Mekkora tomegu Hidrogen molekula tartalmaz 2*10^23 on protont?



4.

Mekkora tomegu klor gazban van 2,04*10^23 db elektron?


5.

Mg molAris tomege 24.3 g/mol ,tomegszama 24 mert nem azonos a ket adat?



Koszonom



2015. szept. 27. 10:39
 1/3 Silber ***** válasza:

Ez hetedikes kémia...

1. 2. és 4. feladathoz:

n=N/NA

n=m/M


n - anyagmennyiség (mol)

N - részecskeszám (1)

NA - Avogadro-konstans (1/mol)

m - tömeg (g)

M - moláris tömeg


2.: M(átl)=x(35Cl)*M(35Cl)+(1-x[35Cl])*M(37Cl)

Más szóval súlyozva kell számolni.


5.: Adja magát a 2. feladatból. Egy elem relatív atomtömegét a többféle izotóp molekulatömegének súlyozott átlagolásával kapjuk.

2015. szept. 27. 11:08
 2/3 anonim ***** válasza:

és mire kerestél rá? mert ezek ilyen háromelemes egyenletekből kifejezhető dolgok


1,

dbszám/avogadro állandó=mol szám

elosztod és kijön, hogy 100 mol protonról van szó a kalciumban 20 darab proton van 100/20=5 tehát 5 mol Ca ban van ennyi proton


2,

sima súlyozott átlagot kell számolni ugye a különböző izotópok tömegarányából (ami egy jellemző érték a természetben) az ilyen %os feladatokat sok esetben úgy érdemes tekinteni, hogy van 100 darab ilyen cuccom (pl majd sztöchömetriánál is)

(75,4*35+24,6*37)/100=35,5


3-4,

az elsőben felvázolt egyenlettel


5, a második feladathoz van köze...

2015. szept. 27. 11:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2015. szept. 27. 16:11