Szamitsuk ki 1kb Oxigenben,Nitrogenben es heliumban talalhato molekulak szamat!2016. szept. 28. 15:45
2/4 A kérdező kommentje:
1kg* bocs elirtam
2016. szept. 28. 16:12
3/4 anonim válasza:
Oxigén:
m=1 kg
M=16 g/mol
n=m:M=1:16=0,0625
N=0,0625*6*10^23=0,375*10^23=3,75*10^24 db molekula van benne.
Ugyanígy a többivel is. Hajrá!
4/4 anonim válasza:
Bocsi, elírtam:
0,375*6*10^23 akart lenni