Valaki tud segiteni ebben a feladatban?

Szamitsuk ki 1kb Oxigenben,Nitrogenben es heliumban talalhato molekulak szamat!

2016. szept. 28. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
1kb? Az mi?
2016. szept. 28. 16:09
 2/4 A kérdező kommentje:
1kg* bocs elirtam
2016. szept. 28. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Oxigén:

m=1 kg

M=16 g/mol

n=m:M=1:16=0,0625

N=0,0625*6*10^23=0,375*10^23=3,75*10^24 db molekula van benne.

Ugyanígy a többivel is. Hajrá!

2016. szept. 30. 23:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, elírtam:

0,375*6*10^23 akart lenni

2016. szept. 30. 23:34