Vektor hosszának értelemezése?


"Hogyan értelmezzük az a síkbeli vektor abszolút értékét (hosszát), és hogyan számítjuk ki az a abszolút értékét, ha a koordinátái (α1;α2)?"


A kiszámítással nincs gond, csak az értelmezéssel :) Ha nem lenne zárójelben, hogy "hosszát", akkor azt mondanám mint értelmezés, de így kicsit el vagyok veszve.


Előre is köszönöm :)



2016. szept. 22. 06:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz ezen? A síkbeli vektor az egy nyíl, azaz egy irányított szakasz két pont között, és ennek hossza a vektor hossza, más néven abszolútértéke. Ennyi, nem kell ezt túlmisztifikálni.
2016. szept. 22. 10:08
 2/3 dq ***** válasza:

Például: vektor hossza az a kezdő- és végpontját összekötő szakasz hossza.

Vagy: vektor hossza a

> sqrt(sum x_i^2)

kifejezés.

(ha több dimenziós)


(ezzel tkp nem mondtam semmit, de szokták szeretni ha nem mondunk semmit, amikor valaminek az értelmezésére kiváncsiak. (Visszavezetni a vektor hosszát egy másik, ismert fogalomra?)


Csak határozottan és magabiztosan kell előadni :)

2016. szept. 22. 18:14
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Síkban általában a hagyományos (euklideszi) normát tekintjük a vektor hosszának: \sqrt{\left<\vec{a},\vec{a}\right>}=\sqrt{\alpha_1^2+\alpha_2^2}. De persze bármi más is megfelel némi kikötéssel.


[link]

2016. szept. 23. 09:19