SOS! Valaki meg tudná csinálni?

[link]

2016. szept. 19. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz bennük?
2016. szept. 19. 17:17
 2/6 A kérdező kommentje:
A mátrixokat értem, csak igy összekapcsolva szumázással nem nagyon tudom hogyan fogjak neki :(
2016. szept. 19. 17:30
 3/6 A kérdező kommentje:
elnézést azt elfelejtettem kiirni,hogy az 5-ből az a,b kellene :(
2016. szept. 19. 17:31
 4/6 Fibonacci ***** válasza:

Semmi jelentősége nincs a mátrixoknak, csak négy ill. hat külön-külön számolandó összeg van egy-egy feladatba sűrítve.

Mindössze azt kell tudni, hogy:

1 + 2 + 3 + … + k + … + n = n(n+1)/2

1 + 4 + 9 + … + k² + … + n² = n(n+1)(2n+1)/6

1 + 8 + 27 + … + k³ + … + n³ = n²(n+1)²/4

2016. szept. 19. 21:44
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, és a feladatban ezzel mit kezdek?
2016. szept. 20. 16:34
 6/6 anonim ***** válasza:

"A mátrixokat értem, csak igy összekapcsolva szumázással nem nagyon tudom hogyan fogjak neki"

"Értem, és a feladatban ezzel mit kezdek?"

Tehát kicsit sem érted a mátrixokat.

Leírták a "képletet".

2016. szept. 20. 16:39