A 4. Osztályosok 125kg vadgesztenyét gyűjtöttek,az 5. Oszt. 175kgot. Összesen 8700ft ot kaptak a vadgesztenyéért.A kapott pénzből mennyi jutott a negyedikeseknek,és az ötödikeseknek?2015. márc. 24. 16:24
1/4 anonim válasza:
4. osztályosok: 125 kg
5. osztályosok: 175 kg
Összesen: 300 kg és 8700 Ft
Akkor 1 kg gesztenyéért 29 Ft-ot adtak.
Ebből kiszámolva:
4. osztályosok: 125 * 29 = 3625 Ft
5. osztályosok: 175 * 29 = 5075 Ft
2/4 anonim válasza:
Összeadod a 2 osztály mennyit gyűjtött össze összesen az 125+175=x kg. A kapott pénzt elosztod ezzel a számmal és akkor kijön hogy 1kg mennyi forint. És ezek után már csak beszorozgatod az osztályokat és kész
3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! 😊
2015. márc. 24. 16:35
4/4 anonim válasza:
Házi feladat volt? :)
Hányadikos vagy?