Valaki meg tudná csinálni ezt (matek)?

A 4. Osztályosok 125kg vadgesztenyét gyűjtöttek,az 5. Oszt. 175kgot. Összesen 8700ft ot kaptak a vadgesztenyéért.A kapott pénzből mennyi jutott a negyedikeseknek,és az ötödikeseknek?
2015. márc. 24. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

4. osztályosok: 125 kg

5. osztályosok: 175 kg


Összesen: 300 kg és 8700 Ft


Akkor 1 kg gesztenyéért 29 Ft-ot adtak.

Ebből kiszámolva:

4. osztályosok: 125 * 29 = 3625 Ft

5. osztályosok: 175 * 29 = 5075 Ft

2015. márc. 24. 16:26
 2/4 anonim válasza:
Összeadod a 2 osztály mennyit gyűjtött össze összesen az 125+175=x kg. A kapott pénzt elosztod ezzel a számmal és akkor kijön hogy 1kg mennyi forint. És ezek után már csak beszorozgatod az osztályokat és kész
2015. márc. 24. 16:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! 😊
2015. márc. 24. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Házi feladat volt? :)

Hányadikos vagy?

2015. márc. 24. 16:41