(2x^3-7x^2-x+2):(2x-1)-et hogyan lehetne kiszámolni, órán elmondták, de nem nagyon értettem meg...2016. szept. 18. 15:14
1/1 tatyesz válasza:
Ez: (4-3x) ^8 nem egy egyenlet, ezért megoldása sincs. A feladat az én értelmezésemben az, hogy ha elvégeznénk a 8. hatványra emelést, akkor az x^3-nak mi lesz az együtthatója.
(a+b)^n felbontásában b^3 együtthatója a^(n-3)*(n alatt a 3)
Ebben a feladatban: a=4, b=-3x, n=8. Így 4^5*(-3x)^3*(8 alatt a 3) = 1024*(-27)*56*x^3 = -1548288x^3