50g 15%-os nátrium -hidroxidhoz hány g 20%-os kénsav kell, hogy semlegesítsék egymást? Valaki le tudná vezetni? (2NaOH+H2SO4=Na2SO4+H2O)


2016. szept. 18. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

2 mol NaOH-t 1 mol H2SO4 semlegesit.


Neked 50*0.15=7.5 g NaOH-d van.


1 mol NaOH tomege 40 g. X mol NaOH tomege 7.5 g. 7.5/40*1=0.1875 Tehat 0.1875 mol NaOH-d van.


Fent emlitettem, hogy 2:1 az aranyuk, tehat a 0.1875 mol NaOH-t el kell osztani 2-vel= 0.09375 mol.


Igy 0.1875 mol NaOH-hoz 0.09375 mol H2SO4 szukseges.


Ki kell szamolni, hogy ez a H2SO4 mennyiseg hany g 20%-os oldatban van benn.


100 g oldatban 20 g oldott anyag (H2SO4) van. X g oldott anyagban 0.09375*98 (H2SO4 tomege)=9.1875 g oldott anyag van. 9.1875/20*100=45.9375 g.


Tehat az 50 g 15%os NaOH oldatot 45.9375 g 20%-os H2SO4-gyel lehet kozombositeni.


Ha valamit nem ertesz irj batran ;)

2016. szept. 18. 14:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönm szépen! Minden teljesen érthető
2016. szept. 18. 14:28