2016. szept. 18. 13:44
1/2 anonim válasza:
2 mol NaOH-t 1 mol H2SO4 semlegesit.
Neked 50*0.15=7.5 g NaOH-d van.
1 mol NaOH tomege 40 g. X mol NaOH tomege 7.5 g. 7.5/40*1=0.1875 Tehat 0.1875 mol NaOH-d van.
Fent emlitettem, hogy 2:1 az aranyuk, tehat a 0.1875 mol NaOH-t el kell osztani 2-vel= 0.09375 mol.
Igy 0.1875 mol NaOH-hoz 0.09375 mol H2SO4 szukseges.
Ki kell szamolni, hogy ez a H2SO4 mennyiseg hany g 20%-os oldatban van benn.
100 g oldatban 20 g oldott anyag (H2SO4) van. X g oldott anyagban 0.09375*98 (H2SO4 tomege)=9.1875 g oldott anyag van. 9.1875/20*100=45.9375 g.
Tehat az 50 g 15%os NaOH oldatot 45.9375 g 20%-os H2SO4-gyel lehet kozombositeni.
Ha valamit nem ertesz irj batran ;)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönm szépen! Minden teljesen érthető
2016. szept. 18. 14:28