Matek feladat, segítség? Többi lent


Kaptunk egy százalékszámítós feladatot, de sehogy sem tudom megoldani.

A feladat:

Mennyi nyersanyagból keletkezik 560 kg termék?

Ezt hogyan kell kiszámolni? Köszi a válaszokat előre is!



2016. szept. 15. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel nem adták meg, hogy a feldolgozás során hány százaléknyi hulladék keletkezik, ezért sehogy. Vagy ha paraméteresen kell megadni, akkor legyen az induló nyersanyag x, ennek k százaléka lesz hulladék, ekkor


x-(x*k/100)=560 |*100


100x-x*k=56.000 |kiemelünk x-et


x*(100-k)=56.000 |osztunk 100-k-val


x=56.000/(100-k), értelemszerűen 0<=k<100 lehet csak.

2016. szept. 15. 17:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2016. szept. 17. 10:44