Egy jármű útjának harmadát 45 km/h sebességgel tette meg. Mekkora sebességgel haladt ezután, ha a teljes útra számított átlagsebesség 54km/h?


Valahogy elakadtam, tudnátok segíteni?


2016. szept. 15. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Teljes út: 3s

Teljes idő: t1+t2


s = 45*t1

2s = X*t2

(s+2s)/(t1+t2) = 54

3s = 54*(t1+t2)

3s = 54*(s/45 + 2s/X)

3s = 54*[(s*X+2s*45)/(45*X)]

3s*45*X = 54*(s*X+2s*45)

135*s*X = 54*s*X + 4860*s

81*s*X = 4860*s

81*X = 4860

X = 60


Tehát 60km/h sebességgel haladt.


Ha valamit nem értesz, kérdezz!

2016. szept. 15. 10:35
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2016. szept. 15. 13:07