Végezd el a műveletet!


a) (3/4-0,85)*(3/4+0,85)=



b) (2/3-0,12)*(2/3+0,12)=


A megoldás menetét is írjátok le legyetek szívesek! Köszönöm a válaszokat előre is!


2016. szept. 13. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

a) (0,75-0,85)*(0,75+0,85)=

=-0,1*1,6= -0,16


B)

(0,66-0,12)*(0,66+0,12)=

=0,54*0,78=0,4212

2016. szept. 13. 18:56
 2/3 lio77 ***** válasza:
Írd át az egészet tizedestörtbe.Például: (0,75-0,85)*(0,75+0,85).
2016. szept. 13. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont, hogy a tizedestörtet kell átírni törtbe... Máskülönben az eredmény nem lesz pontos... Egyébként itt még azt sem kell, csak az (a-b)*(a+b)=a^2-2^2 képletet kell csak használni. Ezek alapján


a) =(3/4)^2-(0,85)^2


Előbb írjuk át törtalakba: 0,85=85/100=17/20:


=(3/4)^2-(17/20)^2=9/16-289/400=225/400-289/400=-64/400=-4/25


b) 0,12=12/100=3/25


=(2/3)^2-(3/25)^2=4/9-9/625=2500/5625-81/5625=2419/5625

2016. szept. 13. 20:29