Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írna nekem valaki ezekkel a...

Írna nekem valaki ezekkel a szavakkal mondatokat?

Figyelt kérdés

Feladat : Foglald mondatba a szavakat és a szólást úgy ,hogy jelentésük mindig más legyen !

Szavak : fog, olt, magyar, itatja az egereket


Köszönöm.


És még annyi hogy mit jelent az ,hogy csoportosítsd a szavakat szerkezetük szerint ? Köszönöm.


2010. ápr. 22. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Fáj a fogam, mert nagyon lyukas ezért az orvos leoltott elkezdtem sírni annyira hogy az egereket is itattni lehetett volna, de így van ezzel a magyar nép. xDD
2010. ápr. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az Olt partján a magyar egeret fog, oszt itatja.

(csak vicc volt)

2010. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia:)

a szavakat külön-külön vagy egy mondatba?:D

mindegy, leírom külön is:

A fog úgy a szép, ha fehér. vagy Fog ő még emlegetni engem!

(ez ugye kétjelentésű szó)

A doktorbácsi mindenkit olt. vagy Ez az srác mindenkit csak olt.

Magyar vagyok és büszke vagyok rá. vagy A vizslák közül a magyar a legszebb.

A kislány még mindig itatja az egereket. vagy A szomszéd minden nap itatja az egereket.

remélem segítettem:)

2010. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A piros ruha fog. A fog lyukas. Megfogom a nyuszit.

Az orvos beoltott a babát. A tűzoltó eloltja a tüzet. (A haverom leoltott mert hülyevoltam. - de szerntem ez nem kell :) )

"A magyar nép megint szép lesz...", A magyartanár ötöst adott.

A gyerek leesett a lépcsőn és most itatja az egereket (sír)

Az állatvédők minden nap megitatják az egereket.



Az összetett szavak csoportosítása szerkezet szerint:

a) szervetlen összetett szavak: ezek mondatbeli előzmény nélkül jöttek létre, és a tagok között nincs nyelvtani viszony, pl. Miatyánk, egyszeregy, nefelejcs, dehogy

b) szerves összetett szavak: a mondat egy szerkezetéből jöttek létre, és a tagok, között szoros nyelvtani viszony van, két csoportja: mellérendelő szóösszetétel, alárendelő szóösszetétel

2010. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen (:
2010. ápr. 22. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!