Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezekkel a szavakkal milyen...

Ezekkel a szavakkal milyen mondatokat lehet írni? (lennt)

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam, de ezekkel nem tudtam írni, mert kell egyybe és különírtakat. Az egyiket megcsináltam, amit pedig leírok azt nem bírtam.:

különírva:

-angol tanár

-görög dinnye

Egybeírva: -spanyolviasz


2010. febr. 23. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen feladatokat én is utálom. Elmagyarázni el tudom, hogy mi a különbség az egybeírt és a különírt forma közt, de mondatba foglalni már problémásabb.

A spanyolviaszra egyértelműen a közhely a válasz: azt hiszi, ő találta fel a spanyolviaszt.

Az angol tanár egy Angliából származó tanárt, a görög dinnye pedig a Görögországban termő dinnyét jelenti (ez lehet sárgadinnye is, sőt, inkább az). Valahogy tedd mondatba.

2010. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Iskolánkban több angol tanár is tanít több tantárgyat, természetesen az anyanyelvén, angolul.

(nem azon van a hangsúly, hogy angolt tanít, tehát angoltanár, hanem azon, hogy származását tekintve angol, ezért írod külön)

A görög dinnye finomabb, mint a hazai.

(itt sem a görögdinnye, mint gyümölcs szerepel, hanem a Görögországban termett dinnye, ezért írod külön)

Azt hiszi, ő találta fel a spanyolviaszt.

( a spanyolviaszt azért írod egybe, mert ez egy kifejezés, arra használjuk, ha valaki azt hiszi, ő talált ki valami újat)

2010. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Matematikát Joe Smith oktat nekünk, aki egy angol tanár.


Az Athénból érkezett szállítmányban a gyümölcsök között volt görög dinnye is.

2010. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!