Hozd ki az egészet a törtekből - matematika, algebra a 6. Osztálynak. Megpróbálnátok megírni nekem?


Hozd ki az egészet a következő törtekből :

a). 36/7

b). 148/15

C). 764/28


Ti ezt értitek ?


Ha lehet, nem csak az eredményt kérném, hanem a megoldást is.


A válaszokat előre is köszönöm.



2016. szept. 9. 12:42
 1/1 anonim ***** válasza:

36/7 = 5 egész és 1/7 mert 35/7+1/7=36/7

itt a 35/7=5

2016. szept. 9. 12:55