Egy főzőlap teljesítménye P = 920 W, ha U = 230V feszültségre van kapcsolva.
a) a fogyasztón áthaladó áramerősséget
b) mennyi hőt ad le t = 30 perc alatt
c) mennyi elektromos energiát fogyaszt el t = 1 óra alatt ?
2016. szept. 8. 19:06
1/2 LaBa válasza:
A rész:
P=U*I /÷U
P÷U=I
920÷230=I
I=4 A