Fizikában segítene valaki?


Egy főzőlap teljesítménye P = 920 W, ha U = 230V feszültségre van kapcsolva.

a) a fogyasztón áthaladó áramerősséget

b) mennyi hőt ad le t = 30 perc alatt

c) mennyi elektromos energiát fogyaszt el t = 1 óra alatt ?



2016. szept. 8. 19:06
 1/2 LaBa válasza:

A rész:

P=U*I /÷U

P÷U=I

920÷230=I

I=4 A

2016. szept. 8. 20:33
 2/2 anonim ***** válasza:
b és c: Q=P*t.
2016. szept. 8. 21:13