H=1,2,2,3,4,4,4,4,5,5,6,8,8,8,9
Mekkora a szórása és hogyan lehet kiszámolni?Neten néztem,de nem nagyon értem. :S
2016. aug. 30. 17:42
1/1 anonim válasza:
1. Kiszámolod az átlagukat. Ez 4.8666.
2. Minden egyes értékből kivonod az átlagot, majd veszed a négyzetét. Tehát az első elemre ez (1-4.866)^2 = -3.866^2 = 14.951, a másodikra (2-4.866)^2 = 8.217, a harmadikra ugyanennyi, és így tovább.
3. Veszed a 2. lépésben kiszámolt értékek átlagát.
4. Gyököt vonsz a 3. lépésben kapott számból.
Az egész végére ebből 2.391 jön ki. Igazán nagy g..ci volt, aki ezt a feladatot ezekkel a számokkal adta fel. Ha mondjuk az egyik 4-es helyett egy 6-os lenne, akkor nem ilyen mocsok törtekkel kéne számolni. Na mindegy.