2016. aug. 30. 15:53
1/4 anonim válasza:
z^3=(a+b*i)^3=(a-b*i)=z'
Megoldod valós a,b számpárokra.
2/4 anonim válasza:
Két komplex szám pontosan akkor egyenlő, ha a valós részeik egyenlők, és a képzetes részeik is egyenlők, ebből adódik két egyenlet a két ismeretlenre.
3/4 A kérdező kommentje:
Két nagyon bonyolult egyenlet jön ki...
2016. aug. 30. 17:28
4/4 dq válasza:
Másik lehetõség, hogy szöggel és hosszal számolsz.
Akkor azt kapod, hogy
> hossz^3=hossz,
és
> szög*3=-szög
Ahol a hossz nem negatív valós, a szög meg mod 2pi valós.
Ezek barátságosabb egyenletek, nem?