2016. aug. 30. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

z^3=(a+b*i)^3=(a-b*i)=z'


Megoldod valós a,b számpárokra.

2016. aug. 30. 16:42
 2/4 anonim ***** válasza:
Két komplex szám pontosan akkor egyenlő, ha a valós részeik egyenlők, és a képzetes részeik is egyenlők, ebből adódik két egyenlet a két ismeretlenre.
2016. aug. 30. 16:43
 3/4 A kérdező kommentje:
Két nagyon bonyolult egyenlet jön ki...
2016. aug. 30. 17:28
 4/4 dq ***** válasza:

Másik lehetõség, hogy szöggel és hosszal számolsz.

Akkor azt kapod, hogy

> hossz^3=hossz,

és

> szög*3=-szög


Ahol a hossz nem negatív valós, a szög meg mod 2pi valós.

Ezek barátságosabb egyenletek, nem?

2016. aug. 30. 20:16