Hogyan lehetne ennek a szorzatnak a pontos értékét megmondnai?


sin^2 13° + cos 47° · cos 73° = ?

ahol a " ^2 " négyzetent jelent.



2016. aug. 29. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

sin(x) = cos(90°-x), valószínűleg ezzel kell trükközni valamit, illetve az összegzési képletekkel, ha tanultál már olyat.

Az eredmény egyébként 1/4, wolfram szerint, szóval ha azt sikerül kihoznod, akkor jó vagy. :)

2016. aug. 29. 20:27
 2/4 dq ***** válasza:
100%

[link]


alapján:


[sin^2 x] + [cos(60-x)cos(60+x)] =

[1-cos(2x)]/2 + [cos(120)+cos(2x)]/2 =

= 1/2 + cos(120)/2 = 0.25


(a 13 helyére tetszőleges szám írható lenne)

2016. aug. 30. 00:16
 3/4 anonim ***** válasza:

itt inkább az a lényeg, hogy 47=60-13 és 73=60+13


cos(60°-13°)=cos60°cos13°-sin60°sin13°=(1/2)cos13°-(gyök3/2)sin13°

cos(60°+13°)=cos60°cos13°+sin60°sin13°=(1/2)cos13°-(gyök3/2)sin13°


kettejük szorzata a nevezetes azonossággal:


(1/4)cos^2(13°)-(3/4)sin^2(13°)


hozzáadva sin^2(13°)-ot:


(1/4)cos^2(13°)+(1/4)sin^2(13°)

ami a kiemelés után (1/4)*1, azaz 1/4

2016. aug. 30. 00:22
 4/4 Fibonacci ***** válasza:
2016. aug. 30. 12:04