6. osztályos matek lecke. Meg tudná oldani valaki?


Ezt a feladatot kellene megoldani. Úgy, hogy le van vezetve a megoldása. Köszi!

Egy munkáért 3 ember 36000 Ft-ot kapott. A munkán az egyik ember 6 órát, a másik 8 órát, míg a harmadik 10 órát dolgozott. A kapott pénzt egymás között a munkaidő arányában osztják el. Mennyi pénzt kaptak külön-külön?


2010. ápr. 20. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

6+8+10=24 óra 24óra egyenlő 36000ft-tal 36000:24=1500

1500*6

1500*8

1500*10

így megkapod ki mennyit kap

2010. ápr. 20. 19:49
 2/5 anonim ***** válasza:

6x+8x+10x=36000

24x=36000

x=1500


Aki 6 órát dolgozik 6*1500= 9000 Ft-ot kap.

Aki 8 órát az 8*1500=12000 Ft-o kap.

Aki 10 órát az 10*1500=15000-ot kap.


15000+12000+9000=36000 ft

2010. ápr. 20. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:

A 36.000 Ft-ot összesen 24 óra munkáért fizették ki.


36.000 Ft / 24 h = 1.500 Ft/h tehát egy óram munkáért egy ember 1.500 Ft-ot kapott.


Ezután már csak annyi a dolgod, hogy felszorzod emberenként.

Tehát:

1. ember: 6 h * 1.500 Ft/h = 9.000 Ft

2. ember: 8 h * 1.500 Ft/h = 12.000 Ft

3. ember: oldd meg Te! :-)

2010. ápr. 20. 19:53
 4/5 anonim válasza:
Ezt komolyan nem tudod megoldani?
2010. máj. 8. 14:41
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát szerinted ha megtudnám oldani akkor kiírnám ide? Észlény!
2010. máj. 10. 16:25