Hogyan határozhatnám meg a gyökös értékeket?


Van egy típusfeladat, ahol növekvő sorrendbe kell állítanom a felsorolt értékeket. gyök 8 , gyök 2 és még 2 törtes hatvánnyal...

Átírom őket, de nem jutok előbbre.

gyök 8-at például 2gyök2-re.

Nem lehet számológépet használni, így kellene egy kis segítség, hogyan lehetne meghatározni. (0.zh)


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. aug. 22. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha átírod, és kijön, hogy az egyik gyök2, a másik pedig ennek kétszerese(2gyök2), akkor vajon melyik a nagyobb...?
2016. aug. 22. 12:39
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj. Mellé betesznek ilyen értékeket, hogy 2 ^ 2/3-on meg még pár ilyen számot és nem tudom sorba rakni rendesen a 6-7 értéket.
2016. aug. 22. 12:44
 3/3 anonim ***** válasza:

gyök 8 Ez 2. gyök.

gyök 2 Ez is 2. gyök

2 ^ 2/3 = 3. gyök alatt 4


Csináljunk mindből 6. gyököt. Azért, mert 2 és 3 l.k.k.t-e 6


gyök 8 = 6. gyök alatt 8^3 = 6. gyök alatt 512

gyök 2 = 6. gyök alatt 2^3 = 6. gyök alatt 8

3. gyök alatt 4 = 6. gyök alatt 4^3 = 6. gyök alatt 64


Tehát 6. gyök alatt 512, 6. gyök alatt 8 és 6. gyök alatt 64. Innen már könnyű.

2016. aug. 22. 13:58