Van egy típusfeladat, ahol növekvő sorrendbe kell állítanom a felsorolt értékeket. gyök 8 , gyök 2 és még 2 törtes hatvánnyal...
Átírom őket, de nem jutok előbbre.
gyök 8-at például 2gyök2-re.
Nem lehet számológépet használni, így kellene egy kis segítség, hogyan lehetne meghatározni. (0.zh)
Előre is köszönöm a segítséget!
2016. aug. 22. 12:29
1/3 anonim válasza:
Hát ha átírod, és kijön, hogy az egyik gyök2, a másik pedig ennek kétszerese(2gyök2), akkor vajon melyik a nagyobb...?
2/3 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a baj. Mellé betesznek ilyen értékeket, hogy 2 ^ 2/3-on meg még pár ilyen számot és nem tudom sorba rakni rendesen a 6-7 értéket.
2016. aug. 22. 12:44
3/3 anonim válasza:
gyök 8 Ez 2. gyök.
gyök 2 Ez is 2. gyök
2 ^ 2/3 = 3. gyök alatt 4
Csináljunk mindből 6. gyököt. Azért, mert 2 és 3 l.k.k.t-e 6
gyök 8 = 6. gyök alatt 8^3 = 6. gyök alatt 512
gyök 2 = 6. gyök alatt 2^3 = 6. gyök alatt 8
3. gyök alatt 4 = 6. gyök alatt 4^3 = 6. gyök alatt 64
Tehát 6. gyök alatt 512, 6. gyök alatt 8 és 6. gyök alatt 64. Innen már könnyű.