Mik a megoldások? Ált. Isk.2. -os feladat! Több megoldás létezik? Nem egyértelmű a kérdés?


Ferinek, Lacinak, Zolinak és Pistinek 4-4 autója van, Petinek 2-vel több.

1. Mennyi van Ferinek, Lacinak, Zolinak és Pistinek?

2. Mennyi van Petinek?

3. Mennyi van a fiúknak összesen?


2016. aug. 14. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, a legvalószínűbb értelmezés szerint a válaszok:


1. 4, 4, 4, 4

2. 6

3. 4+4+4+4+6=22


De tényleg nem egyértelmű, egy csomó módón lehet értelmezni.

2016. aug. 14. 14:19
 2/8 A kérdező kommentje:

Még hogyan értelmeznéd?

Vita van köztem és a férjem között. :)))

2016. aug. 14. 14:22
 3/8 anonim ***** válasza:

1. 4×4, tehát 16

2. 4+2, tehát 6

3. add össze.

2016. aug. 14. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

A 4-4, 1-1, N-N sohasem szorzást jelöl, hanem azt, hogy mindenkinek N darabja van valamiből. Ez a hétköznapokban is használt kifejezés arra, amikor sok birtokosnak van ugyan annyi dolga. Nem lehet ezt másként értelmezni, vagy ha mégis, az hibás.

Petinek lehetne 18, de így sose használjuk. Ha arra gondoltak volna, hogy hármójuk összes autójánál 2-vel több, azt odaírták volna a feladatba. De mivel nem írták, úgy kell értelmezni, hogy a korábbi mondatrészben szereplő N-nél M-mel több, tehát 4-nél 2-vel több, azaz 6.

2016. aug. 14. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

4, abban a pillanatban szorzás lesz belőle, mihelyst az a kérdés, hány darab van akárkinek meg bárminek meg a többinek (összesen)...

Nyilván nem arra kíváncsi az 1. pont, hogy mennyi van nekik egyenként, ha már a példában leírták...

2016. aug. 14. 15:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezen mit nem lehet érteni?
2016. aug. 14. 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:

különben valami hozzáértő magyarázza már meg, hogy miért nem lehet azt leíratni a gyerekkel, hogy


F=L=Z=P F+2=P


4F=4*4=16

P=F+2=4+2=6

4F+P=22

2016. aug. 15. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Bizony a 3. pontban nem összesen, hanem együttesen a helyes és egyértelmű a válasz így is, úgy is. Így 4,4,4,4,6 - úgy 22. - Újabb rosszul megfogalmazott matek feladat. Mindenütt akad ilyen. Elvárják, hogy ráértsd - ha nem teszed, akkor nulla pontot ér a helyes válasz.
2017. ápr. 5. 12:34