A megoldókulcs szerint a 20N-os éri el hamarabb, és nem értem miért. Köszönöm a választ.2016. aug. 13. 20:08
1/2 anonim válasza:
Heló.
Az egyik kocsira a nehézségi erőn túl +20N erővel hatunk így a nagyobb erő nagyobb gyorsulást okoz és előbb eléri az asztal szélét.
2/2 anonim válasza:
Az előző válasz hibás...
Itt az a becsapás, hogy azonos erőnek tűnik mindkét esetben a kötélerő, mivel m*g=2*10=20.
Na de nem így van!
Amikor elengedjük a 2kg-os testet, az ugye gyorsulni kezd.
Ezt csak úgy teheti meg, hogy a kötélerő kisebb a nehézségi erőnél, ami 20N.
Így a kötélerő kisebb 20N-nál, és épp ekkora erő gyorsítja a kötél másik végéhez rögzített testet.
Tehát ez estben a kiskocsira kisebb erő hat, ezért kisebb a gyorsulása.