Anonimus0007 kérdése:

Súrlódásmentes talajon lévő kiskocsit 31 N vízszintes irányú erővel húzunk. A kiskocsi tömege 10900 g, a rajta ülő gyerek tömege 43,2 kg. Mekkora a gyerek gyorsulása m/s2-ben?

Tudnátok nekem segíteni?

2015. okt. 21. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:

F=m*a --> a=F/m


F=31N, m = 10,9 + 43,2kg

2015. okt. 21. 11:27
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. okt. 21. 11:33