Egy 9 szintes ház mindegyik lépcsőházában mindegyik szinten 8 lakás van. Határozza meg, melyik emeleten van a 173. számú lakás? А) 3; B) 4; C) 5; D) 6

Valaki ezt megtudja nekem magyarázni?

2016. júl. 20. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3. Van eredményed hozzá? Ha jó, elmagyarázom, ha nem, fölösleges.
2016. júl. 20. 17:02
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából a B Lenne a megfejtés,de nem tudom hogy jön ki! :)
2016. júl. 20. 17:08
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, bocs, a hatodikon van.
2016. júl. 20. 17:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Na, az mégjobb akkor... xdd
2016. júl. 20. 17:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát én még mindig tartom magam a hatodik emelethez. :D Nem értem, hogyha a negyediken van, az azt jelenti, hogy a 4. emeleten és az alatta lévőkön összesen 176 lakásnak kell lennie, ez 44 lakás/emelet, de ezt akárhogy osztom 8-cal, nem jön ki egész szám. Én úgy csináltam, hogy feltételeztem, hogy hány lépcsőház van. Ha egy, akkor ugye 8 lakás/emelet = 72 lakás, nem nyert. 2 lépcsőháznál is csak 144. 3 lépcsőháznál 216 lakás van, de ha egy lépcsőházban 8 lakás van szintenként, akkor 3 lépcsőházban 24 lakás van szintenként, és 173 / 24 = 7,2. A maximum válasz 6, így 4 lépcsőháznak kell lennie, 32 lakással szintenként. Az 5. emelettel bezárólag 160 lakás van, a 6. emelettel bezárólag pedig 192, így a 6-on van. Szerintem.
2016. júl. 20. 17:21
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem.B a helyes megfejtés nem lehet semmi más! Egyszerűen csak nem tudom megoldani.
2016. júl. 20. 17:31
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Valóban a B válasz a helyes.


Egy lépcsőházban 9*7 = 72 lakás van.

két lépcsőházban 144

három lépcsőházban 216

tehát a 173-ik lakás a harmadik lépcsőházban van (144 < 173 < 216)


Ebben a lépcsőházban a lakás sorszáma 173 - 144 = 29


Mivel egy szinten 8 lakás van,

három szinten 24

négy szinten már 32

ezért a keresett 29-ik lakás a negyedik szinten van. (24 < 29 < 32)

2016. júl. 20. 22:22
 8/11 anonim ***** válasza:

9*7 mióta egynlő 72-vel?


Továbbá csak nekem tűnik fel, hogy nem lehet tudni, hogy hány lépcsőház van a házban?

2016. júl. 21. 11:34
 9/11 anonim válasza:
9x8 akart lenni, mivel azzal is kell számolni.
2016. júl. 22. 13:45
 10/11 anonim válasza:
Csak félrenyohatott egy billenytűt.
2016. júl. 22. 13:46
1 2