Valaki ezt megtudja nekem magyarázni?2016. júl. 20. 16:21
1/11 anonim válasza:
Szerintem a 3. Van eredményed hozzá? Ha jó, elmagyarázom, ha nem, fölösleges.
2/11 A kérdező kommentje:
Igazából a B Lenne a megfejtés,de nem tudom hogy jön ki! :)
2016. júl. 20. 17:08
5/11 anonim válasza:
Hát én még mindig tartom magam a hatodik emelethez. :D Nem értem, hogyha a negyediken van, az azt jelenti, hogy a 4. emeleten és az alatta lévőkön összesen 176 lakásnak kell lennie, ez 44 lakás/emelet, de ezt akárhogy osztom 8-cal, nem jön ki egész szám. Én úgy csináltam, hogy feltételeztem, hogy hány lépcsőház van. Ha egy, akkor ugye 8 lakás/emelet = 72 lakás, nem nyert. 2 lépcsőháznál is csak 144. 3 lépcsőháznál 216 lakás van, de ha egy lépcsőházban 8 lakás van szintenként, akkor 3 lépcsőházban 24 lakás van szintenként, és 173 / 24 = 7,2. A maximum válasz 6, így 4 lépcsőháznak kell lennie, 32 lakással szintenként. Az 5. emelettel bezárólag 160 lakás van, a 6. emelettel bezárólag pedig 192, így a 6-on van. Szerintem.
6/11 A kérdező kommentje:
Nem.B a helyes megfejtés nem lehet semmi más! Egyszerűen csak nem tudom megoldani.
2016. júl. 20. 17:31
7/11 anonim válasza:
Valóban a B válasz a helyes.
Egy lépcsőházban 9*7 = 72 lakás van.
két lépcsőházban 144
három lépcsőházban 216
tehát a 173-ik lakás a harmadik lépcsőházban van (144 < 173 < 216)
Ebben a lépcsőházban a lakás sorszáma 173 - 144 = 29
Mivel egy szinten 8 lakás van,
három szinten 24
négy szinten már 32
ezért a keresett 29-ik lakás a negyedik szinten van. (24 < 29 < 32)
8/11 anonim válasza:
9*7 mióta egynlő 72-vel?
Továbbá csak nekem tűnik fel, hogy nem lehet tudni, hogy hány lépcsőház van a házban?
9/11 anonim válasza:
9x8 akart lenni, mivel azzal is kell számolni.
10/11 anonim válasza:
Csak félrenyohatott egy billenytűt.