A megoldása a feladatnak itt van [link]


De nem igazán értem,hogy azt a -1-et hogy kaptuk.Meg úgy kb. az egészet,ha valaki elmagyarázná,azt megköszönném.



2016. júl. 7. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy másodfokú függvény általános képlete:

a*x^2 + b*x + c

Jelen feladatban a=-1, b=0, c=0

Mivel az x^2 együtthatója tehát negatív, ezért a másodfokú függvény parabola alakja lefelé "nyílik szét", tehát a függvénynek maximuma vagy. Ennek koordinátája M(0;0), mivel nincs semerre eltolva a függvény. De ez csak egy halk megjegyzés volt.


Szóval a feladatban a függvény intervalluma [0;1], tehát az x=0-tól x=1-ig tartó intervallum. Mivel a függvény monoton valamint folytonos, ezért elég e két "végpontban" meghatározni, hogy a függvény milyen értékeket vesz fel, vagyis kérdés e két x koordinátának az y koordinátája.

x=0 helyen y=0 lesz, mivel -0^2=0

x=1 helyen y=-1 lesz, mivel -1^2=-1 [itt fontos megjegyezni, hogy nem (-1)^2, mivel a négyzetre emelés magasabb rendű, mint a negatív előjel]


Tehát a feladat megoldása:

A függvény [0;1] intervallumon [-1;0] intervallum értékeit veszi fel.

2016. júl. 7. 17:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Szóval magát a 0-át és az 1-et kell behelyettesíteni az x helyére.Most már értem,hogy,hogy jött ki a [0,-1],és a halk megjegyzésért külön köszönet,elég rég volt már a 9. osztály jó volt újra átvenni.
2016. júl. 7. 18:01