Ki jó földrajzból? Aki igen segítsen!


A levegő hömérséklete a hegylábánál 200m magasáságban lévő Újváron 15 fok. A levegőben 9g/cm3 vízgőz van 1 túrista csoport szeretne felmenni az 1500 m magasan lévő túrista házba. 2500 m magas hegy azonba felhőbe burkolozott a, mekora a levegő relatív nedveség tartalma a hegy lábánál? b, hány fokon és hány méteren kezdődik a felhőképződés? hány fok a levegő hőmérséklete a túrista háznál?


-25 foknál 0,7 vízgőzt. -15nél 1,7 -10nél 2, 0nál 5, 5nél 7, 10nél 9, 15nél 13, 20nál 17, 25nél 23, 30nál 30, 40nél 52 g/cm3


2010. ápr. 14. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ehhez annyit kell tudni, hogy a levegő 100m-enként 1 fokot csökken a harmatpontig, utána 0,5-t. A harmatpontnál kezdődik meg a felhőképződés.

A relatív nedvességtartalom lent 69%.

10 fokon és 700 m-en kezdődik a felhőképződés.

A levegő hőmérséklete a turistaháznál 6 fok.

Nem biztos, hogy jó, remélem akkor majd más kijavít. Egyébként nem vagyok jó föciből, de erről idén tanultunk, és valamennyire megmaradt. :)

2010. ápr. 14. 21:06
 2/2 anonim válasza:

a) 9/13x100= 69,23°<---relatív páratartalom

b) 5° 700m-en harmatpont


15°C--9 g/m3 <---hegylába

10°C--9g/m3<---harmatpont (táblázatból kell kiolvasni)

15°-10°=5°

mert 100 m-ként csökken 1°-ot

100x5=500

200(hegylába)+ 500=700<--itt képződik a felhő

c) 1500m (nyaraló)- 700m(harmatpont)=800m

vagyis ennyit kell felmenni a nyaralóhoz a harmatponttól

harmatpont elérése után 0,5°-t csökken a hőmérséklet vagyis 1500 m-nél 15 van:)



Remélem jól számoltam ,én így tanultam legalábbis:)

2010. ápr. 14. 21:59