Mit tapasztalunk ha alumíniumra sósavat öntünk?
Mit tapasztalunk ha az alumíniumreszeléket nátrium-hidroxid oldatba szórjuk?
Hogyan nevezzük ezért az alumíniumot?
Ird le a sósavas reakció egyenletét!
Mi történik ha a lángba vasport szórunk?
Magnézium oxidot oldunk kénsavban. Mely vegyületek keletkeznek?
A vasgyártásnál melyik fémvegyületet redukálják fémvassá?
Vegyület neve, képlete?
melyik anyag redukálja a vasvegyületet?
Írd le a szénnel történő redukció reakcióegyenletét
2010. ápr. 14. 15:56
1/13 anonim válasza:
Mi nincs otthon? Alu vagy sósav? Vas vagy magnézium?
2/13 anonim válasza:
Milyen tankönyved van? ha megírod tudok segíteni,mert nekem megvan az összes dolgozat kitöltve:D
4/13 anonim válasza:
énis most írtamxD nem osztálytársak vunk?:D
5/13 A kérdező kommentje:
Én holnap írok :D
2010. ápr. 14. 17:40
6/13 anonim válasza:
Mindkettő esetében H fejlődés közben oldódik, ezért amfoter elem.
Al+ 3HCl = AlCl3 + 1.5 H2
A vas felizzik, (kockarács szerkezete megváltozik tércentráltból -> lapcentrált)
MgO + H2SO4 = MgSO4 + H2O (magnézium-szulfát és víz)
Szerintem a vasércet (Fe2O3)
A szén
Fe2O3 + 3C = 2Fe + 3 CO
8/13 anonim válasza:
17:55.ös: Egyenletrendezésnél nem lehet olyat írni, hogy 1,5! Csak egész számot lehet!
9/13 anonim válasza:
Kémia középszintre megyek, és nálunk azt mondták nem gond, de persze törekedni kell az egész számokra.
10/13 A kérdező kommentje:
pest megye : isaszeg
2010. ápr. 15. 15:35