Hogyan szerkesszem meg?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem hogy hogyan kell szerkeszteni, ezért kértem segítséget! Segítségeteket előre is köszönöm!


A kérdés: Szerkessz egyenlő szárú háromszöget!

a; a=3,6cm,b=4,8cm b; a=3cm, gamma=75°


2010. ápr. 13. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
a; vegyél fel egy egyenest, jelölj ki rajta egy pontot. Nyisd a körződ 3,6 cm-re, bökd a kijelölt pontba és metszd el vele az egyenesed. Így lesz két pontod. Utána nyisd a körzőt 4,8 cm-re és mindkét pontból körívezzél "felfelé". A két körív metszeni fogja egymást, azzal a metszésponttal kösd össze a két másik pontodat és kész.
2010. ápr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a b; -ben biztos hogy a gamma 75°? Mert a két alapon fekvő szög ugyanakkora, és a háromszög belső szögeinek összege 180°, így:

180°-75°= 105° az alfa+béta, így az alapon fekvő szögek külön-külön 52,5°-osak, de azt nem lehet megszerkeszteni.

2010. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen a gamma az 75°
2010. ápr. 13. 20:17
 4/7 anonim ***** válasza:

A feladat nem határozza meg, hogy a vízszintesen legyen a papíron.

Szerkessz egy egyenesen kijelölt pontra 75 fokot, húzd meg a 75 fok felezőjét, ettől párhuzamosan húzz egy-egy vonalat 1,5-1,5 centire jobbra és balra, ahol metszik a 75 fok szárait ott lesz a háromszöged két talppontja.

2010. ápr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy vettétek a fáradságot!!!:)
2010. ápr. 14. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:

"Szerkessz egyenlő szárú háromszöget!"

szerintem már itt elúszott a kérdésed, mivel az egyenlő szárú háromszögnek legalább 2 oldala azonos hosszúságú.


De ha nem egyenlő szárú hanem általános háromszög, akk. húzol 1 egyenest, szerkesztesz rá 1 merőlegest ( 90° ), felezed a szöget, a 45°-ból csinálj még 1 60° szöget és utána felezd el a 60° szöget és kész.


Teddy

2010. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Tudom hogy ez nem ide tartozik de..Holnap megyek korrepetálásra matekból, mert ezen a héten beteg voltam (most is az vagyok) és nagyon lemaradtam. De szerintem nem sűrűn fogok korrepetálásra járni, most fogjuk kezdeni, az osztálytársam tartja és szerintem nem lesz mindig ideje rám. Megszeretném kérdezni hogy vállalna-e egy jó matekos korrepetálást neten keresztül?
2010. ápr. 24. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!