Az alábbi matematikai feladvány megfejtése?

A képlet: [link]

2016. jún. 20. 16:51
 1/3 anonim válasza:
-74.18
2016. jún. 20. 18:39
 2/3 anonim ***** válasza:

az a^2-b^2=(a+b)(a-b)

azonosság alapján:


2255^2-495^2= 2750*1760=275*176*100=

11*25*11*16*100


ennek négyzetgyöke: 11*5*4*10=2200


14^2+2200=2396


ennek negyede: 599

2016. jún. 20. 21:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, tökéletes! :)
2016. jún. 27. 17:54