Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Más iskolában is adnak ennyi...

Más iskolában is adnak ennyi házit? Mit tennétek? Csokonai reményhez című versét egy nap alatt kell megtanulni.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Akkor mi lesz veled majd az egyetemen?!?!?!?!
2010. ápr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd elő a könyvet! Ami időt is elszenvedsz a GYIKen, annyi idő alatt már megtanultad volna az első versszakot.
2010. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

nekünk volt,hogy erre adott 15 percet...és megtanulható...

igy egyetemitsként visszanézve röhejes mennyiségeket kaptunk...

2010. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Középiskola vagy általános? Mert nem mindegy, általános iskolában igenis sok, ott minimum 3 napot kellene adni szerintem.

Középiskolában nem, pláne, hogy nagyon sok helyen (szerintem szinte mindenhol) már általános iskolában memoriter ez a vers.

2010. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy nap alatt azért azt meg lehet tanulni. Főleg, h. a többi verstanulás stb. miatt a memóriátok még edzésben is van. De biztos, hogy nem múlt héten adta fel valamikor? ;)
2010. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem elég nehéz a nyelvezete, régies, és elég hosszú vers.
2010. ápr. 13. 11:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hányadikban kellett megtanulni, de a mai napig fel tudnám mondani... nem nehéz az. Még rímel is. Nekünk kellett Berzsenyit is tanulni. Az ehhez képest katasztrófa volt.
2010. ápr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hát szerintem egy általánosban ez elég sok.. Így hétköznap meg se tudnám tanulni mert több idő kell nekem ehhez. Ha egésznap itthon lennék menne, sikerült már egy nap alatt megtanulnom Radnótitól a Nem tudhatom.. c. veret :D Gimnáziumban akkor már annyira nem kevés idő mivel eleve már általánosban tananyag
2010. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekünk is kb. csak 2 napot adott rá a tanár, de az osztály nagy része megtanulta, és jó jegyet kapott.:) Am sztem elég könnyű tanulni, legalábbis nekem könnyen ment, és nagyjából még mindig feltudnám mondani, pedig már 2 éve vettük.
2010. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
nekünk én elején mondta a tanár, hogy van kb. 3 hónapunk és kaptunk 3 verset, az egyik a Reményhez volt... én persze az utolsó időpontra hagytam a megtanulását... kb. 2 óra alatt megtanultam a 3 verset és másnap 5ösre felmondtam... és megtanultam nem csak bemagoltam, mert még ma is el tudnám mondani, pedig ez tavaly novemberben volt... egyébként ha neked nehéz nyelvezetű a Reményhez, akkor ezek szerint a Halotti beszédet még nem kellett megtanulnotok... :D
2010. ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!