Xierah kérdése:

Ügyes matekosok! Mennyi a valószínűsége annak, hogy 36 számból első és második próbálkozással az 1-et vagy a 3-at húzzuk ki?

Én "kicsit" hülye vagyok a valószínűségszámításhoz, ezért is kérdezem tőletek, előre is köszönöm a válaszokat! :)

2016. jún. 13. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a 36 szám között van-e 1 és/vagy 3...
2016. jún. 13. 00:47
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindkettő szám közte van
2016. jún. 13. 00:57
 3/6 A kérdező kommentje:
És a 0 is benne van
2016. jún. 13. 01:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell kiszámolni, hogy mennyi annak a valószínűsége, hogy egyiket se húzzuk ki, a kapott valószínűséget aztán ki kell vonni 1-ből.


Összes eset: 36*35

Rossz eset: 34*33


Valószínűség: (34*33)/(36*35)=(17*11)/(6*35)=187/210, így annak a valószínűsége, hogy lesz vagy 1-es vagy 3-as: 1-187/210=23/210.

2016. jún. 13. 01:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) És azt lehet kérdezni, hogy kb. hány %?
2016. jún. 13. 08:38
 6/6 anonim ***** válasza:
az eredményt már megkaptad: 23/210 = 0,1095 a valószínűsége, ezt beszorzod 100-al, és megkapod százalék formában is (10,95%) :D
2016. jún. 13. 11:15