Én "kicsit" hülye vagyok a valószínűségszámításhoz, ezért is kérdezem tőletek, előre is köszönöm a válaszokat! :)2016. jún. 13. 00:36
1/6 anonim válasza:
Attól függ, hogy a 36 szám között van-e 1 és/vagy 3...
2/6 A kérdező kommentje:
Mindkettő szám közte van
2016. jún. 13. 00:57
3/6 A kérdező kommentje:
És a 0 is benne van
2016. jún. 13. 01:00
4/6 anonim válasza:
Azt kell kiszámolni, hogy mennyi annak a valószínűsége, hogy egyiket se húzzuk ki, a kapott valószínűséget aztán ki kell vonni 1-ből.
Összes eset: 36*35
Rossz eset: 34*33
Valószínűség: (34*33)/(36*35)=(17*11)/(6*35)=187/210, így annak a valószínűsége, hogy lesz vagy 1-es vagy 3-as: 1-187/210=23/210.
5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) És azt lehet kérdezni, hogy kb. hány %?
2016. jún. 13. 08:38
6/6 anonim válasza:
az eredményt már megkaptad: 23/210 = 0,1095 a valószínűsége, ezt beszorzod 100-al, és megkapod százalék formában is (10,95%) :D