SOS segítség fizika: hogy lehet forgatónyomatékot számolni ha meg van adva tömeg és hossz? (LINKKEL)


[link]


a 3as feladatot próbálom, és ott is van a végén a megoldókulcs, de nem értem mit írnak benne!! én máshogy is jelölök, az erőkar pl nekem k, és nem d. meg nem értem mi ez: Fl=mg d1

mi ez?? életemben nem láttam még ilyen képletet, kérlek segítsetek, nagyon sürgős lenne!


2016. jún. 9. 00:38
 1/5 crudy ***** válasza:

Ne csinald mar csak a kepletet kell ismerni hozza. M1=M2 ---> F1*k1=F2*ke. Az mg meg az F. A d-t szoktak

Tavolsagra hasznalni.

2016. jún. 9. 00:55
 2/5 A kérdező kommentje:
jó de attól még mindignem tudom hogy kell megoldani! a tömeggel és hosszal hogy jön ki erő? vagy akármi?? ez volt a legfőbb kérdés de mostmár mindegy
2016. jún. 9. 07:36
 3/5 anonim ***** válasza:

A képleteket nem bemagolni kell, hanem megérteni mi van mögöttük. Nyilván az erő "központi" jelölése F, de ha valaki 'b'-nek vagy 'u'-nak jelöli, akkor is meg kell tudni oldani a feladatot. Ez nem lehet kifogás, hogy "de hát az erőkar az szerintem k, és nem pedig d, így nem tudom megoldani". Ne szórakozzunk már...


Egyébként pedig mindent úgy jelölsz, ahogy akarsz, a feladatban sincs leírva a 'd' csak a megoldókulcsba. GONDOLKOZZ!!!!!


Bal oldalon van a forgástengely, amire hat egy F*k forgatónyomaték. Azt az erőt, ami a rúd másik végén van, jelöljük mondjuk T-vel. A forgástengelyre a forgatónyomaték T*L, ahol L a rúd hossza. A két forgatónyomaték megegyezik, ha egyensúlyban van:

F*k = T*L

F=m*g, mivel a tömeg szorozva a nehézségi gyorsulással (itt g=10 m/s^2)

k=0.3 méter

T=a kérdés [mértékegység N]

L=0.45 méter


behelyettesíted és kész...

2016. jún. 9. 09:29
 4/5 Hominida ***** válasza:

Tudod, ha neked az "mg" még nem ismerős, mint az "m" tömegű tárgy súlya, akkor valószínűleg 12 éves vagy, és még előtted áll egy új tárgy tanulása, a fizikáé.


Ha tudod, hogy az erőkar jele (általában, de nem kötelezően) k, de nem tudod, mi az az erőkar, akkor már jártál fizikaórára, csak minek. Ez a feladat a létező legegyszerűbb változata az egykarú emelőnek, és a teherkar 30 cm, a tehererő m×g, negatív irányba forgat, az erőkar 45 cm, a tartóerő a keresett érték, ami pozitív irányba forgat. m=0,3, g=10. Megvan az egyenlet?

2016. jún. 9. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
tömegh osszh ok akor old meg anoe
2016. júl. 9. 12:46