Szabályos kockával dobva mennyi a valószínűsége, hogy mind a háromszor ugyanazt a számot dobjuk?

2016. jún. 6. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

1/6^2=1/36=2,7778%

(Feltéve, hogy mindegy, hogy melyik szám az)

Ha az is fontos hogy melyik szám az, akkor 1/6^3

2016. jún. 6. 21:42
 2/2 anonim válasza:

1:36


Elsőre bármit dobhatsz. Másodikra 6 féle variáció lehet, tehát 1:6, hogy kétszer ugyanazt dobtad.

Ez esetben harmadikra megint 6 variáció lehet. Tehát 6x6.

2016. jún. 6. 21:45