Nem írtam le az egész feladatot, mert ami ezután jön azt értem, csupán azt nem, hogy hogyan lett a 4xnégyzet-1 ből (2x-1)(2x+1). Tudom, hogy nevezetes azonosságot kell használni, de valahogy mégsem értem hogy hogyan jön ki..
2016. jún. 5. 21:24
1/2 anonim válasza:
Azonosság
a²-b²=(a+b)(a-b)
4x²-1=(2x+1)(2x-1)
2/2 anonim válasza:
Előző vagyok
Itt a levezetés, ha kellene:
(2x+1)(2x-1)=4x²-2x+2x-1=4x²-1