Valaki elmagyarázná ezt a 10. osztályos matek feladatot?


[link]


Nem írtam le az egész feladatot, mert ami ezután jön azt értem, csupán azt nem, hogy hogyan lett a 4xnégyzet-1 ből (2x-1)(2x+1). Tudom, hogy nevezetes azonosságot kell használni, de valahogy mégsem értem hogy hogyan jön ki..



2016. jún. 5. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Azonosság


a²-b²=(a+b)(a-b)


4x²-1=(2x+1)(2x-1)

2016. jún. 5. 22:12
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Itt a levezetés, ha kellene:


(2x+1)(2x-1)=4x²-2x+2x-1=4x²-1

2016. jún. 5. 22:15