f: R->R, f(x)= x, ha 0 < x < 1
A/x^2, ha 1 < x < 2
0, különben
Megtudnátok határozni az a., pontot Mennyi az A paraméter?
2016. jún. 2. 18:41
1/2 dq válasza:
hint 1: Használd azt a tényt, hogy az integrálja -inf +inf -en 1.
2/2 dq válasza:
Egy olyan A-t keresel*, hogy az egész számegyenesen f integrálja 1 legyen.
az integrálja (-inf,0]-en nulla, [0,1]-en 1/2, [1,2]-en A*1/3*[2^3-1^3], [2,inf)-en megint nulla
=> azt akarod, hogy az [1,2]-n vett integrálja, A*7/3 legyen= 1/2
=> A = 3/14
(számolj utána, hogy jó-e, nem tudok integrálni)
*: van egy olyan tétel, hogy egy f függvény pontosan akkor sűrűségfüggvénye egy folytonos val.változónak (ha mérhető és) ha az integrálja a teljes számegyenesen 1. Ez meghatározza A lehetséges értékeit is, hiszen az integrál A-nak valami függvénye.