Két csempéző kicsempéz egy házban 4 szobát, mindegyik szoba 24m^2. Az első szobában elkezdi a csempéző A csempézést, 1 óra 45 perccel a csempéző B előtt. 4,5 óra közös munka után kész vannak az első szobával. A második szobában a csempéző B 1,2 órát dolgozik egyedül majd 4 óra alatt együtt a csempéző A-val 20m^2 tudnak befejezni.


a)Mennyi idő kell a csempézőknek egyedül egy szoba kicsempézéséhez?

b)Hány óra kell nekik még, (együtt) a maradék szobák kicsempézéséhez?



A×6,25h+B×4,5h=24m^2

A×4h+B×5,2h= 20m^2


1/x=u 1/y=v


I:6,25u+4,5v=1 |×2

II:4u+5,2v= 5/6 |× 3,125


I: 12,5u +9v =2

II: 12,5u+16,5v=2,604 | -

7,5v=0,6

v=0,6/7,5

v= 1/12,5


csempéző B 12,5h alatt csinál meg egy szobát.

ugyan így csináltam másiknál ott 10,04h jött ki.


b)-feladatot nem értettem

ha valaki segíteni megfejteni a b-t nagyon megköszönném. és ha átnézné a másik számolást és ha rossz kijavítva leírni. nagyon szépen köszönöm.



2016. máj. 27. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudod, mit jelent, hogy szó szerint pontosan? No mert te nem úgy írtad. Én meg nem állok neki kisilabizálni. Előbb az írás, aztán a számolás.
2016. máj. 27. 17:56
 2/4 A kérdező kommentje:
németül volt a feladat megadva próbáltam át fordítani magyarra
2016. máj. 27. 19:14
 3/4 s55 ***** válasza:
a) résznél valamit elszámoltál, 10 (A) illetve 12 (B) óra alatt végeznének egy szobával. Ha az 1. egyenleteidbe beírod hogy A=24/10 és B=24/12 akkor látni fogod, hogy kijön.
2016. máj. 28. 14:23
 4/4 s55 ***** válasza:

b) Igazából nekem sem egyértelmű, hogy a maradék 4/24-nyi szobát bele kell-e venni.

Ha igen (4+2*24)/24=x/12+x/10 ennek a megoldása pedig x=130/11 ami nagyjából 11.82 (óra)

Ha nem 2=x/12+x/10 ennek a megoldása pedig x=120/11 ami nagyjából 10.91 óra

2016. máj. 28. 14:31