S.martin.g kérdése:

Válra feltet boton viszi a zsákot úgy hogy a rúdegyik végére felfügesztet terhet a rúd másik végére kezével kifejtet erővel egyensújoza Mekora erővel nyomja a válát, ha a zsák tömege 6kg, és a rúd a teherhez közeli egyharmadában támaszkodik a válára?

Számolással kérhetem?
2016. máj. 29. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:

x/3*6*10=F*2x/3

6*10=2F

F=6*5=30N.

2016. máj. 29. 19:44
 2/2 anonim ***** válasza:
Lemaradt, az az F a tartó erő. Szumma F=0 az egyensúly miatt, így Fg+Fny=F, 60+Fny=30, Fny=-30N, tehát 30N erővel tartja a vállunk/nyomja a vállunkat.
2016. máj. 29. 21:15