Számolással kérhetem?2016. máj. 29. 19:32
1/2 anonim válasza:
x/3*6*10=F*2x/3
6*10=2F
F=6*5=30N.
2/2 anonim válasza:
Lemaradt, az az F a tartó erő. Szumma F=0 az egyensúly miatt, így Fg+Fny=F, 60+Fny=30, Fny=-30N, tehát 30N erővel tartja a vállunk/nyomja a vállunkat.