A fürdőkádban levő 20 °C-os hőmérsékletű vízhez 70 °C-os vizet öntünk. Hasonlítsd össze a kádban levő víz és a hozzáöntött víz tömegét, ha a kialakuló közös hőmérséklet 38 °C lett!#hőmérséklet #energia #fizika #tömeg #Celsius #kölcsönhatás #termikus #termikus kölcsönhatás #hőmérséklet emelkedés #víz tömege
2016. máj. 27. 18:06
1/3 anonim válasza:
Biztosan ír a kérdéssor előtti szövegrész egyenes arányosságról. Na azt kellene elolvasnod.
2/3 A kérdező kommentje:
Többször is elolvastam a szöveget, de nem volt benne semmi ezzel kapcsolatos táblázat/grafikon stb.
2016. máj. 27. 18:15
3/3 anonim válasza:
Q1=Q2
m1*(tk-t1)=m2*(t2-tk)
m1*(38-20)=m2*(70-38)
m1*18=m2*32
m1/m2=32/18=16/9
Vagyis a kádban lévő víz tömege(m1) 16/9 része a hozzáöntött víz tömegének(m2).
Ez azt jelenti, hogy lehet a kádban pl 16kg/liter víz, akkor 9kg/litert kell hozzáönteni. De ugyanúgy jó megoldás, ha 32kg/liter van a kádban és 18kg/litert öntesz hozzá, stb-stb.