Segítenének emelt szintű matek feladatban? Elég lenne egy-két rávezető ötlet is.

Legyenek a, b, c, d egymást növekvő sorrendben követő szomszédos természetes számok. Bizonyítsa be, hogy a+b^2+c^3 osztható d^2-tel!
2016. máj. 25. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Fejezd ki a-t, b-t és c-t, és ezeket felhasználva a+b^2+c^3-t d függvényében.
2016. máj. 25. 18:52
 2/4 anonim válasza:

Ebből következik hogy:

a=a

b=a+1

c=a+2

d=a+3

És innen már szerintem meg lehet oldani.

2016. máj. 25. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válasz tökéletes:

[link]

2016. máj. 25. 20:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! én is valamilyen ilyesmi nyomon jártam, de nem d-vel fejeztem ki őket. Így viszont teljesen megoldható a feladat! :)
2016. máj. 26. 16:45