Legyenek a, b, c, d egymást növekvő sorrendben követő szomszédos természetes számok. Bizonyítsa be, hogy a+b^2+c^3 osztható d^2-tel!2016. máj. 25. 18:28
1/4 anonim válasza:
Fejezd ki a-t, b-t és c-t, és ezeket felhasználva a+b^2+c^3-t d függvényében.
2/4 anonim válasza:
Ebből következik hogy:
a=a
b=a+1
c=a+2
d=a+3
És innen már szerintem meg lehet oldani.
3/4 anonim válasza:
Az első válasz tökéletes:
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! én is valamilyen ilyesmi nyomon jártam, de nem d-vel fejeztem ki őket. Így viszont teljesen megoldható a feladat! :)
2016. máj. 26. 16:45