Adja meg a -20 celsius hőmérsékletű és 2.6 atm nyomású oxigéngáz abszolut sűrűségét kg/dm3 ben.
Köszönöm
2016. máj. 23. 21:54
1/8 A kérdező kommentje:
Nem ezt akartam, ez még nekem is megy :-)
Na itt akadtam el: 521 cm3
gáz tömege 14 ºC-on és 101,86 kPa nyomáson 0,8112 g. Számítsa ki a gáz sűrű-
ségét szobahőmérsékleten!
2016. máj. 23. 22:10
2/8 anonim válasza:
Nos van egy egyenlet, az ideális gázok állapotegyenlete -> pV=nRT. Ezt behelyettesítheted úgy, hogy pM=róRT. Azaz nyomásból, az egyetemes gázállandóból, hőmérsékletből és a moláris tömegből megvan a sűrűség.
3/8 A kérdező kommentje:
Na igen tudom de itt nem tudom az M et
2016. máj. 23. 22:18
4/8 anonim válasza:
Ja, azt hittem oxigénre vonatkozik... hát én úgy csinálnám, hogy van egy tömeg, van egy térfogat, abból van egy sűrűség, ez legyen x, de ezt megkapod. ->
x ---> 14 fok
y ---> 25 fok. tehát 25-ször az x, amit tudni fogsz, és ezt osztod 14-gyel.
5/8 Silber válasza:
p*V=n*R*T
p*V=m*M*R*T
p1*V1=m1*M*R*T1
M=p1*V1/(m1*R*T1)
Rho2=p1*M/(R*T2)
Rho2=p1*(p1*V1/(m1*R*T1))/(R*T1)
Rho2=p1^2*V1/(R^2*m1*T1*T2)
6/8 Silber válasza:
Helyesbítés:
"Rho2=p1*(p1*V1/(m1*R*T1))/(R*T1)" valójában
Rho2=p1*(p1*V1/(m1*R*T1))/(R*T2)
7/8 Minekvan válasza:
#5 az anyagmennyiség n=m/M és nem m*M, vagy tévedek?