Hogyan kell abszolut sűrűséget számolni?


Adja meg a -20 celsius hőmérsékletű és 2.6 atm nyomású oxigéngáz abszolut sűrűségét kg/dm3 ben.

Köszönöm



2016. máj. 23. 21:54
 1/8 A kérdező kommentje:

Nem ezt akartam, ez még nekem is megy :-)

Na itt akadtam el: 521 cm3

gáz tömege 14 ºC-on és 101,86 kPa nyomáson 0,8112 g. Számítsa ki a gáz sűrű-

ségét szobahőmérsékleten!

2016. máj. 23. 22:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Nos van egy egyenlet, az ideális gázok állapotegyenlete -> pV=nRT. Ezt behelyettesítheted úgy, hogy pM=róRT. Azaz nyomásból, az egyetemes gázállandóból, hőmérsékletből és a moláris tömegből megvan a sűrűség.
2016. máj. 23. 22:12
 3/8 A kérdező kommentje:
Na igen tudom de itt nem tudom az M et
2016. máj. 23. 22:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, azt hittem oxigénre vonatkozik... hát én úgy csinálnám, hogy van egy tömeg, van egy térfogat, abból van egy sűrűség, ez legyen x, de ezt megkapod. ->

x ---> 14 fok

y ---> 25 fok. tehát 25-ször az x, amit tudni fogsz, és ezt osztod 14-gyel.

2016. máj. 23. 23:36
 5/8 Silber ***** válasza:

p*V=n*R*T

p*V=m*M*R*T


p1*V1=m1*M*R*T1

M=p1*V1/(m1*R*T1)


Rho2=p1*M/(R*T2)

Rho2=p1*(p1*V1/(m1*R*T1))/(R*T1)


Rho2=p1^2*V1/(R^2*m1*T1*T2)

2016. máj. 24. 00:03
 6/8 Silber ***** válasza:

Helyesbítés:

"Rho2=p1*(p1*V1/(m1*R*T1))/(R*T1)" valójában

Rho2=p1*(p1*V1/(m1*R*T1))/(R*T2)

2016. máj. 24. 00:05
 7/8 Minekvan ***** válasza:
#5 az anyagmennyiség n=m/M és nem m*M, vagy tévedek?
2016. máj. 25. 09:41
 8/8 Silber ***** válasza:
Jogos. Szarvashiba.
2016. máj. 25. 15:50