Eredmény: V=3,5 lite=3500cm3
m=3185g
Ró=910 kg/m3
2016. márc. 30. 19:54
1/2 anonim válasza:
A térfogat szerintem egyértelmű, miért 3500 cm3 (bár a térfogatkontrakciót figyelmen kívül hagyta..)
Víz sűrűsége 1 g/cm3, így tömege:
m = V*ró = 2000 cm3 * 1 g/cm3 = 2000 g víz
Alkohol sűrűsége 0,789 g/cm3, így tömege:
m = V*ró = 1500 cm3 * 0,789 g/cm3 = 1183,5 g alkohol
Össztömeg: 2000 g + 1183,5 g = 3183,5 g
Sűrűség:
ró = m/V = 3183,5 g / 3500 cm3 = 0,9096 g/cm3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2016. márc. 31. 06:48