Az eredmény meg lett adva segitség képpen csak ki kell számolni Összekeverünk V1=2liter vizet és V2=1,5liter alkoholt. Számítsd ki a keverék térfogatát, tömegét, sűrűségét?


Eredmény: V=3,5 lite=3500cm3

m=3185g

Ró=910 kg/m3



2016. márc. 30. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A térfogat szerintem egyértelmű, miért 3500 cm3 (bár a térfogatkontrakciót figyelmen kívül hagyta..)


Víz sűrűsége 1 g/cm3, így tömege:

m = V*ró = 2000 cm3 * 1 g/cm3 = 2000 g víz


Alkohol sűrűsége 0,789 g/cm3, így tömege:

m = V*ró = 1500 cm3 * 0,789 g/cm3 = 1183,5 g alkohol


Össztömeg: 2000 g + 1183,5 g = 3183,5 g


Sűrűség:

ró = m/V = 3183,5 g / 3500 cm3 = 0,9096 g/cm3

2016. márc. 30. 20:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2016. márc. 31. 06:48