Keverési egyenletben tudtok segíteni?2016. márc. 7. 20:47
1/2 Silber válasza:
Ez nem keverési egyenletes megoldást igényel.
Általános reakcióegyenlet:
2R-OH + 2Na -> 2R-O-Na + H2
Ez alapján kijön n(R-OH), azaz az elreagált alkoholok anyagmennyiségeinek összege. Ha tudod az anyagi minőségüket akkor a moláris tömegüket is, így:
n(CH3OH)+n(C2H5OH)=n(R-OH)
m(CH3OH)/M(CH3OH)+m(C2H5OH)/M(C2H5OH)=n(R-OH), és
m(CH3OH)+m(C2H5OH)=150
Két ismeretlen (a két tömeg), két lineárisan független egyenlet, így a megoldás egyértelműen megkapható.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2016. márc. 20. 20:06