Egy trapéz alapjai 52,6 cm és 18,4 cm hosszúak. A nagyobbik alapon fekvő szögek 72,8fok és 65,46fok. Mekkorák a trapéz szárai ?

2016. máj. 19. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Hosszabbítsd meg a két szárak, hogy azok találkozzanak, ekkor kapsz egy "kis" háromszöget, ahol az egyik oldal megegyezik a trapéz rövidebbik alapjával, az azokon fekvő szögek pedig az adottak. Ebben a háromszögben a két hiányzó oldalra fel tudod írni a szinusztételt.


Ha ezzel megvagy, akkor láthatod, hogy van egy "nagy" háromszög, ebben van az előbbi "kis" háromszög. Mivel a szögeik megegyeznek, ezért ezek hasonlóak egymáshoz, a hasonlóság aránya pedig a két megfelelő oldal hányadosa, és mivel a nagy háromszögből a 52,6 cm hosszú oldal ismert, ezért a két háromszög hasonlósági aránya kis/nagy=18,4/52,6=92/263, a legpontosabb eredmény érdekében érdemes törtalakban hagyni.


Remélem, hogy ezek alapján sikerül majd kiszámolni.

2016. máj. 19. 19:26