Valaki segítene nekem egy történelem esszében? (2. világháború )
Ide tedd fel a kérdést.
Magánban azért sem igazán jó, mert még azt hisszük, hogy titkolni akarod a tanárod előtt. Ugye ő is fenn van az interneten.
Ebből kellene egy esszét írnom (rövid) más szavakkal.
1941 augusztusában Churchill , Roosevelttel megkötötte az Atlanti Chartát. Ebben kinyilvánították, hogy a háború utáni rendezésnek az igazságosságon és az önrendelkezésen kell alapulnia. Ezen elvek alapján született meg 1942 januárjában az Egyesült Nemzetek Nyilatkozata. 1941-42 fordulóján Németország legyőzése került az első helyre.
1943. január casablancai konferencia. 1943 november 28. és december 1. között , Teheránban személyesen is találkozhatott egymással Churchill, Roosevelt és Sztálin. A második font megnyitásáról folytattak vitát, az amerikai és szovjet elképzelésnek megfelelően az észak-franciaországi partraszállás mellett döntöttek. A háború utáni Lengyelország határairól illetően abban állapodtak meg, hogy Lengyelországot nyugaton, tehát Németország területéből kárpótolják. . Sztálin ezen kívül szovjet igényt jelentett be Kelet-Poroszország egy részére, Dél-Szahalinra és a Kuril-szigetekre is, továbbá egyértelművé tette, hogy az 1940-ben bekebelezett balti államok továbbra is Szovjetunió részét fogják képezni. Az ellentéteket háttérbe szorította a hármójuk elszántsága, hogy a háborút Németország teljes legyőzéséig folytatják.
1944 októberében Churchill javaslatot tett a „balkáni” befolyási övezetek megrajzolására. Ennek alapján Görögországban Nagy-Britanniának, míg Romániában és Bulgáriában a Szovjetuniónak lett volna túlnyomó befolyása Jugoszláviára és Magyarországra 50-50%-os érdekeltség-megosztást javasolt. Sztálin elfogadta a megállapodást.
1945 februárjában Jaltában Churchill, Roosevelt és Sztálin utolsó találkozása. A legnagyobb vita A lengyelországi kommunista bábkormány létrehozásáról folyt. . Sztálin végül ígéretet tett a lengyel demokratizálás előmozdítására. A legfontosabb téma továbbra is Németország legyőzése és háború utáni sorsa volt.
1945. július 17. és augusztus 2. között a már legyőzött Németországban, Potsdamban találkozott egymással Sztálin, az új amerikai elnök, Truman, és Churchill. Megállapodás született a megszállási övezetek végleges beosztásáról, a háborús bűnösök felelősségre vonásának formájáról, és a lengyel-szovjet, illetve német-lengyel határról. a német kisebbség kitelepítése Lengyelországból, Csehszlovákiából és Magyarországról. Japánt felszólítottál a fegyverletételre. Sztálin pedig megerősítette, hogy augusztusban a Szovjetunió hadat üzen Japánnak, ha addig az nem kapitulál. Az ellentéteket tehát egyelőre még háttérbe szorította az ellenség elleni közös fellépés.
Meddig jutottál benne?
Mit írtál te?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!