Miért Magyarország veszítette el a legtöbb területet az 1. Világháború után?
A Magyarországtól elcsatolandó terület mértékéről 1917. szeptember 6-án döntöttek a Párizsi Illuminátus Társaság ülésén, az erről szóló szerződést Edmond de Rothschild báró írta alá. A döntésnek volt egy fontos földrajzi oka: a Föld energiavonalainak egyik fő központja a Kárpát-medence (a legfontosabb központ a Pilisben található), emiatt egy olyan állam, ami az egész medencét uralja, könnyen vezető hatalommá válna.
Ami a Felvidék elcsatolását illeti, annek volt egy fontos katonai oka is: a felvidéki hegyek csúcsán fel lehetett állítani egy magas frekvenciájú katonai radarrendszert (HAARP). Emiatt fontos volt, hogy a Tátra csúcsai Csehszlovákiához kerüljenek.
Az is fontos szempont volt, hogy Magyarország népessége a világháború előtt meredeken emelkedett, az akkori uralkodó elit pedig szerette volna mérsékelni a központi hatalmak országaiban a népességrobbanást, vagy akár csökkenteni azok népességét, hogy azok ne tudjanak túlságosan megerősödni Erre szolgáltak azok a légi hadműveletek is, amelyek során repülőgépekről a termékenységet csökkentő anyagokat szórtak szét ezen országok felett, a háború után pedig az ország széttagolásával akarták lassítani a növekedést (ez részben sikerrel járt, a két világháború között lassult a népesség növekedése).
:D :D :D
"emiatt egy olyan állam, ami az egész medencét uralja, könnyen vezető hatalommá válna" - ja, mint ahogy a Magyar Királyság is vezető hatalom volt a korabeli Európában :D :D :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!