Sürgős! Hogy kell megoldani?

A baromfiudvarban tyúkok, nyulak, kacsák élnek. Az állatoknak összesen 38 fejük van és 92 lábuk. Melyik fajtából mennyi van, ha tudjuk, hogy a kacsák és a nyulak számának aránya 3:2?

2016. máj. 17. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Felírsz 3 egyenletet:

t+n+k=38

2t+4n+2k=92

k/n=3/2


Az egyenletrendszert megoldva:

12 kacsa (k)

8 nyúl (n)

18 tyúk (t)

2016. máj. 17. 18:25
 2/3 anonim ***** válasza:

tyúknak 1 feje és 2 lába van, X db van belőle

nyúlnak 1 feje és 4 lába, Y db van belőle

kacsának 1 feje és 2 lába van, Z db van belőle


Fejek száma=38=1*X+1*Y+1*Z

Lábak száma=92=2*X+4*Y+2*Z és tudjuk, hogy Z:Y=3:2, tehát 3Y=2Z,


Van 3 ismeretlen és 3 egyenlet, már csak meg kell oldani

2016. máj. 17. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha gondolatban minden állattól elveszel 2 lábat, akkor csak a négy lábúaknak marad kettő.

92 - 2*38 = 16, tehát a négylábúak (nyulak) száma ennek a fele:

n = 8

====


A kacsák száma ennek a 1,5-szerese:

k = 1,5*8

k = 12

=====


A maradék a tyúkok száma:

t = 38 - (12 + 8) = 38 - 20

t = 18

=====

2016. máj. 18. 19:40