sinx+cosx-sinx*cosx=12016. máj. 16. 14:13
1/1 anonim válasza:
Kiemelünk sin(x)-et:
sin(x)*(1-cos(x))+cos(x)=1 |kivonunk cos(x)-et
sin(x)*(1-cos(x))=1-cos(x)
Ha 1-cos(x)=0, vagyis 1=cos(x), vagyis x=0+k*2pí (k€Z), akkor 0=0-t kapunk, tehát jó megoldás. Ha azt mondjuk, hogy nem 0, akkor osztunk (1-cos(x))-szel, ekkor
sin(x)=1, erre x=pí/2+k*2pí (k€Z) megoldás adódik.
Másik lehetőség, hogy az elején cos(x)-et emeljük ki.