Tudnátok segíteni ebben a matek feladatban?

A szöveg ez: Egy 40 cm átmérőjű 6 m hosszú fatörzsből a lehető legnagyobb mérető négyzetet faragják ki. Mennyi lesz a hulladék? . Azt tudom, hogy ki kell számolnom a fatörzs térfogatát ami ugye = Ta*M (azért nem írom le a végeredményt mert lehet nem jó lett) ki kéne számolnom a négyzet térfogatát is, majd ki kéne vonjam egymásból. Csak az a kérdés ,hogy hogy kapom meg a négyzet térfogatát. Mivel minden négyzet rombusz, ezért annak az elméletnek a használatával lehetne kiszámolni, ennek ellenére még sem boldogulok. Tudna valaki segíteni? Örülnék neki ha valaki le tudná vezetni elejétől a végéig.

2016. máj. 12. 20:43
 1/2 Arp Du ***** válasza:

A törzs átmérőjének (40cm=0,4m) fele a sugár:

r=0,4m/2=0,2m

alapterület: Ta= r^2 *pí= 0,1257 m2

törzs térfogata= Ta*M= 0,754 m3


A körben a legnagyobb négyzet átlója pont a kör átmérője (0,4m)

területe= átló*átló/2= 0,4m *0,4m /2= 0,08 m2

A négyzetnek nincs térfogata, egy síkban van.

Az a téglatest, ami az egész törzsön végighúzódik, és aminek a keresztmetszete ez a négyzet,

annak a térfogata= T*M= 0,08m2 *6m= 0,48 m3


hulladék=0,754-0,48

0,274 m3

2016. máj. 12. 22:14
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm :) bár ttól tartok az első eredményt elszámoltad, mivel 20*20 az 400 és megszorozva 3,14 az 1256. De nagyon hálás vagyok a levezetésedért, és így boldogulni fogok :)
2016. máj. 12. 22:30