Valaki le tudná nekem írni a másodfokú egyenlet megoldóképletét és a gyökök számát?


2016. máj. 7. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

x=(gyök(D)-b)/(2a)

x=-(gyök(D)+b)/(2a)

Ahol D=b^2-4ac.

Ha D kisebb mint 0 akkor nincs valós megoldás, ha D=0 akkor 1 valós megoldás, ha >0 akkor 2 valós megoldás.

2016. máj. 7. 16:21
 2/4 anonim ***** válasza:
x=(-b±√(b^2-4ac))/2a
2016. máj. 7. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Ázzeg, mi köze ennek a Porsche márkához?
2016. máj. 8. 06:03
 4/4 Tom Benko ***** válasza:

ax^2+bx+c=0 alak esetén

x_{1,2}=\frac{-b\pm\sqrt{b^2-4ac}}{2a}

és mindig két gyöke van, de a D=b^2-4ac értékétől függően három eset lehet:

D>0 - két különböző valós gyök

D=0 - x_1=x_2\in\mathbb{R}

D<0 - két különböző komplex gyök

És lényeges, hogy vagy mindkét gyök valós, vagy mindkettő komplex.

2016. máj. 9. 11:16