Az alábbi feladatban miért így kell kiszámolni a térfogatot?


Kép: [link]


Válaszotokat elore is koszonom



#matrke
2016. ápr. 28. 08:48
 1/1 anonim ***** válasza:
A gúla általános térfogatképlete alapterület*magasság/3. Ebben az esetben az alap egy egyenlő szárú derékszögű háromszög, ahol a szárak hossza x, így annak a területe x*x/2=x^2/2. A testmagasság x, tehát a térfogata (x^2/2)*x/3=x^3/6.
2016. ápr. 28. 10:41